Nocne Wilki Z Titanium Winch

REGULAMIN RAJDU ‘’NOCNE WILKI z Titanium winch 2019”

Są 3 klasy startowe;
1.Challenge;
Samochody terenowe seryjne lekko zmodyfikowane(lift zawieszenia body lift) ,dopuszczamy niefabryczny silnik do 200 KM(samochody o masie do 1,5 t) i 250 KM(samochody o masie > 1,5t),opony maksymalnie 35’’(opony mierzymy przy badaniu technicznym w/g przelicznika opon(https://opony4x4.eu/pl/blog/p-kalkulator-opon-terenowych),wyciągarka elektryczna
2.Extreme;
Samochody terenowe zmodyfikowane i ramoklatki , lift dowolny , nieseryjny silnik, opony maksymalnie 37’’(opony mierzymy przy badaniu technicznym w/g przelicznika opon(https://opony4x4.eu/pl/blog/p-kalkulator-opon-terenowych),
, wyciągarka elektryczna.
3.UTV;
Pojazdy UTV, wyciągarka elektryczna
BEZPIECZEŃSTWO
Załogi bezwzględnie przestrzegają poleceń sędziów i organizatora.
Każda załoga(kierowca +pilot) musi obowiązkowo posiadać kaski, kamizelki lub inne elementy odblaskowe , a pojazd sprawne pasy bezpieczeństwa i gaśnicę. Nieużywanie kasków i kamizelek lub niezapinanie pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy będzie karane dyskwalifikacją.
Obowiązkowo pasy do wyciągarki!!!
Zapięcie liny do drzewa bez pasa będzie karane -5 pkt, a kolejne będzie karane dyskwalifikacją.
W czasie zdobywania pieczątki przez jedną załogę nie wolno jej przeszkadzać i próbować ją zdobywać drugiej załodze (dojazd do pieczątki z innej strony), jeżeli będzie to stwarzać zagrożenie kolizji lub najechania na członka załogi która rozpoczęła zdobywanie pieczątki wcześniej-będzie to traktowane jak niesportowe zachowanie i karane – 5pkt za pierwszy raz i dyskwalifikacją za kolejny.
Wymuszenie pierwszeństwa przy dojeździe do pieczątki lub na trasie rajdu -5 pkt za pierwszy raz i dyskwalifikacja za następny.
Załogi mogą sobie pomagać przy zdobywaniu pieczątek.
ZERWANIE PIECZĄTKI LUB OZNAKOWANIA WYŁĄCZENIE LAMPKI =DYSKWALIFIKACJA(+ogłaszam załogę na stronie)

TRASA RAJDU
Na trasie rajdu poruszamy się w wyznaczonym kierunku zgodnie z oznakowaniem i wskazówkami sędziów. Jazda ‘’pod prąd’’, niesportowe zachowanie lub niestosowanie się do poleceń sędziego będzie karane ; minus 3pkt, kolejne wykroczenie będzie karane dyskwalifikacją.
PUNKTACJA
Przewidujemy około 40-60 pieczątek(w zależności od klasy dokładna ilość zostanie podana w dniu rajdu)
Klasa UTV zdobywa pieczątki łącznie z klasą ”Extreme”
Liczy się ilość zdobytych punktów+ czas przejazdu
Każda pieczątka =1 pkt
CZAS;
Maksymalny czas przejazdu 4 godziny(dokładny czas zostanie podany w dniu rajdu), załoga która go przekroczy nie zostanie sklasyfikowana.(nawet o 1 sekundę)Czas przejazdu w/g zegara na Starcie i Mecie.
We wszystkich sprawach związanych z rajdem, a nie ujętych w regulaminie decyzje podejmuje organizator.
Wszystkie załogi biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na mieniu i zdrowiu załóg lub osób trzecich.
Decyzja o przejeździe trasy wyznaczonej przez organizatora jest dobrowolna i podejmuje ją kierujący pojazdem.
Ponieważ samochody lubią psuć się w najbardziej nieodpowiednim momencie, a nas też może powalić choroba to; 1.załogi które zrezygnują ze startu po 07.10.2019 do 20.10.2019 otrzymają zwrot 65% wpisowego i koszulki. 2,załogi które zrezygnują ze startu od 21.10.2019 otrzymają zwrot 50% wpisowego i koszulki.

Udostępnij to wydarzenie
Zostaw komentarz

Szczegóły wydarzenia

Cześć!

Rozbudowujemy cały czas dla Was naszą bazę danych. Mogą czasowo występować utrudnienia i błędy, za które przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość – Autoholicy.